GEO DUYURULARI 22/06/2020 00:00 Basına ve Kamuoyuna

       

        GAZİANTEP AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ (GAMOB) 
        Bilindiği üzere Meslek Odalarına yönelik düzenlemelerin ilk hedefi olan Barolar, Türkiye'nin dört bir yanından, hak ve yetkilerinin sınırlandırılmasına yönelik yapılmak istenen düzenlemeye karşı Ankara’ya doğru “Savunma Yürüyüşü” başlatmıştı.
        80 baronun desteklediği Savunma Yürüyüş’ü, barolar ile başlatılmak istenen; sonrasında diğer akademik meslek odalarının bağımsız ve üretken yapısını değiştirmeye yönelik bu haksız girişime karşı gerçekleşen demokratik bir haktır. Bu girişimi kabul etmediğimizi bir çok ortamda dile getirmiştik. Hiçbir akademik odanın bilgisi veya görüşü alınmadan yapılan, bilim ve tekniği yok sayan, gerçeklerden her geçen gün nasıl uzaklaşıldığını gösteren bu büyük hatadan bir an önce dönülmesini istiyoruz. 
        Demokratik haklarını kullanarak “Savunma Yürüşü” başlatan Baro Başkanlarının bu haklı mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu kararlılıkla bir kere daha belirtiyor, Gaziantep Baro Başkanımız Bektaş Şarklı’ya uygulanan şiddeti KINIYOR, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

         GAMOB 

 

Duyuru Okunma Sayısı : 3465
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android