GEO DUYURULARI 06/10/2020 00:00 BASINA VE KAMUOYUNA

Covid 19 pandemisiyle birlikte Mart ayında başlayan tedbir ve kısıtlamalarda kişisel ,aile ,iş ve toplum hayatımıza ilişkin bir çok tedbir ve kısıtlama uygulandı . 1 Mayıs ve 11 Haziran’daki yayınlanan genelgelerle kısıtlamaların gevşetilmesine ve kontrollü sosyal yaşama geçiş başlandı . Salgın seyrine göre bir takım uygulamaların ve önlemlerin alınması mücadelede başarı için önemlidir.

1 Ekim’de yayınlanan ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurullarına da bu yönde karar alınması tavsiye edilen İçişleri Bakanlığı genelgesinde 1 Aralık’ a kadar kongre ve faaliyetlerin kısıtlanmasına STK ve meslek örgütlerinin alınıp siyasi partilerin dışarıda bırakılması soru işaretlerine neden olmuştur .

Meslek odalarının veya STK’ların toplantı ve kongrelerinde virüsün bulaş riski varken , dünyayı sarsan bu virüs siyasi partilerin kongre ve toplantılarında bu özelliğini pasife mi almaktadır ?

Bu durumun olamayacağı net bir biçimde bilindiğine göre bu kısıtlamayı kongreler dönemine giren başta Barolar ve TMMOB üst birlik kongrelerinin durdurulmasını yönelik bir adım olarak görmekteyiz .

Salgın mücadelesi içinde bu savaşa çok ciddi destek sunan STK ve meslek odalarının bu olağan üstü ortamda bir de demokratik hakları için mücadele etme yükü yüklemek demokrasiye aykırıdır .

Her biri kendi alanında ülkeye ve insanımıza hizmet eden meslek odalarımızın özelliklede hukuk sistemimizin güvencelerinden olan avukatlarımızın örgütü olan baroların kongrelerini yapma hakkı engellenmemeli ve ertelenmemelidir.

Gaziantep Akademik Meslek Odaları Birliği olarak imza atan odalar;

1. GAZİANTEP BAROSU
2. GAZİANTEP DİŞ HEKİMLERİ ODASI
3. GAZİANTEP ECZACI ODASI
4. GAZİANTEP -KİLİS TABİP ODASI
5. GAZİANTEP VETERİNER ODASI
6. TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GAZİANTEP ŞUBESİ
7. TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI GAZİANTEP TEMSİLCİLİĞİ
8. TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI GAZİANTEP ŞUBESİ
9. TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI GAZİANTEP TEMSİLCİLİĞİ
10. TMMOB KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI GAZİANTEP TEMSİLCİLİĞİ
11. TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI GAZİANTEP ŞUBESİ
12. TMMOB MİMARLAR ODASI GAZİANTEP ŞUBESİ
13. TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI GAZİANTEP ŞUBESİ

Duyuru Okunma Sayısı : 3635
NÖBETÇİ ECZANELER ECZACI REHBERİ İLAÇ BİLGİ SORGULAMA ZORUNLU İLAÇ LİSTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Copyright 2011 - 2016 ©
Bu site, en iyi Google Chrome tarayıcısı ile görüntülenmektedir.
Eflatunweb İnternet Hizmetleri - Web/Ios/Android